Konya'da Arsa Nereden Alınır

Konya'da Arsa Nereden Alınır

Arsa Yatırımı Nedir

Arsa yatırımı yapmak isteyen kişilerin son yıllardaki gözdesi konumunda olan Konya yatırıma müsait olan bölgelerin çok fazla olması ve gelişmekte olan yapısı nedeni ile kısa sürede getiri sağlama avantajlarına sahiptir. Konya satılık arsa ilanlarının yoğun olarak verildiği bir il olurken aynı zamanda emlak sektöründeki hareketlilik ve fiyatların yukarı yönlü istikrarlı yükselişi sayesinde arsa yatırımını büyük bir avantaja dönüştürmektedir. Özellikle de elinde kısa sürede ihtiyaç duymayacakları nakit birikimi bulunan ve uzun vadeli yatırım yapmak isteyen kişiler için son derece uygun olan arsa yatırımında en önemli konu ise arsanın nereden alınacağının belirlenmesidir.

Konya'da Arsa Nereden Satın Alınır

Arsayı satın almak için karar verme aşamasında dikkate alınması gereken konu yatırımı ne amaçla, hangi vadeler aralığında yapacağınızdır. Uzun vadeli yatırımlar için daha uygun fiyatlara satılan ve merkezden daha uzakta yer alan arsaları tercih edebileceğiniz gibi kısa vadeli yatırımlar için merkeze daha yakın olan ve daha kısa sürede değerlenmesi mümkün olan arsaları tercih edebilirsiniz. Merkeze yakın olan arsalar daha yüksek fiyatlarla satıldığı için kısa vadede size daha az getiri sağlarken, merkeze uzak olan bölgelerde yer alan arsalar hem daha uygun fiyatlarla satılmakta hem de uzun vadede bölgenin gelişmesi ile değer kazanacağı için çok daha fazla getiri sağlamaktadır. Ancak böyle bir yatırım için çok uzun süre beklemeniz gerektiğini unutmamanız gerekir. Arsa yatırımında kilit nokta beklediğiniz süre kadar getiri kazanacağınızı bilmenizdir.

Yine arsa yatırımı yapmadan önce kesinlikle bölgenin çok iyi incelenmesi, uzun vadeli gelişim planları içinde yer alıp almadığının öğrenilmesi ve istimlak gibi arsanın değerini düşürecek etkenlerle bağının bulunup bulunmadığı incelenmelidir. Bunun için bölgede uzun zamandır hizmet veren arsa yatırım danışmanlarından bilgi ve hizmet alabileceğiniz gibi tapu ve kadastro müdürlüğünü ziyaret ederek istimlak gibi konular hakkında bilgi alabilirsiniz. Üniversite kampüsü açılması, alışveriş merkezi yapılması, toplu konut projelerinin gerçekleştirilmesi o bölgede yer alan arsa fiyatlarının bir anda iki katına çıkmasını sağlayacak önemli konular olup bunların araştırılması ve bu nitelikleri taşıyan arsalara yatırım yapılması çok daha büyük bir avantajın yakalanmasını sağlayacaktır.

www.konyaemlakbul.com