Marmaris Tekne Turları

Marmaris Tekne Turları

Marmaris tatil merkezi olması ile birlikte çevresinde birçok ada ve el değmemiş koy bulunması ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Marmaris tekne turları yaz turizminin açılmasıyla her gün düzenlenmektedir. Hisarönü-Orhaniye tekne turu da rotasında bulunan adalar ile turistlere farklı bir deneyim yaşatmaktadırlar.

Hisarönü Orhaniye Tekne Turu

Marmaris tekne turları Marmaris her şey dahil ve Hisarönü Orhaniye tekne turu olmak üzere çeşitli şekilde düzenlenmektedir. Hisarönü tekne turunun güzergâhı farklı bir yol izlemektedir. Hisarönü’ne karayolu ile 25-30 dakikalık bir yolculuktan sonra ulaşım sağlanmaktadır. Hisarönü’nden sabah 09.00 ile 10.00 arasında değişen saatlerde kalkışa geçen tekneler ilk olarak uzun plajı ile tatilcilerin ilgisini çeken Kız Kumuna yönelmektedirler. 30-40 dakika arası değişen yüzme molasından sonra rota Selimiye Sığ Limanına çevrilmektedir. Burada da tercihe göre fotoğraf ya da yüzme molası verilmektedir. Dişlice diğer ismi ile Aşk adasında da tekrar tercihe göre yüzme molası verilmektedir. Buradan sonra Tavşan Adası genellikle tekneden gösterildikten sonra Akvaryum Koyu’na gidilmekte ve genellikle saat 16.00-17.00 arasında limana hareket edilmektedir. İnternet üzerinden rezervasyonla teknelerden yerler ayırtılabilir. Genellikle diğer turlarda olduğu gibi tercih edilen konsepte göre alkolsüz içecekler , öğlen yemeği , rehberlik hizmetleri , transfer hizmetleri ve sigortalar bedele dahildir. Tur bedeli 110 Türk lirası ile 120 Türk lirası arasında değişmektedir.0-6 yaş arası misafirlere ücretsiz 7-12 yaş arası misafirlere ise genel olarak %50-55 arasında değişen indirimler uygulanmaktadır.

Turlarda Covid-19 Önlemleri

Marmaris tekne turları diğer sektörler gibi yeni tip korona virüsten etkilenmiştir. Bu nedenle güvenle ve sağlıklı bir şekilde yolculuk yapılabilmesi için tatilcilerin maske kullanımı, teknelere girişte ateş ölçümü gibi önlemler uygulanmaktadır. Marmaris civarındaki tekne turları iletişim ve konum bilgileri için internet sayfaları üzerindeki ilgili online siteleri ziyaret edebilirsiniz.