Totem Ekran Nerede Kullanılır?

Totem Ekran Nerede Kullanılır?

Dijital bilgilendirme sistemlerinin ürün ve hizmet tanıtımında yaygın şekilde kullanılmaya başlanması bilgilendirme ve tanıtımların daha sağlıklı yapılmasına yönelik yeni ekran türlerinin kullanılmasını da beraberinde getirdi. Geleneksel reklam yöntemlerine göre daha akılda kalıcı olan dijital bilgilendirme sistemlerinde kullanılan totem ekranlar da hareketli olmaları, görüntü kalitesi ve daha geniş kitleye hitap edecek şekilde konumlandırılabilmesi nedeniyle dijital bilgilendirmede tercih edilen bir ekran türü olarak yaygın olarak kullanılıyor. İç ve dış mekan için özel olarak dizayn edilmiş totemlerle ilgili detaylı bilgi almak ve sistem kurulumu talep etmek için ilgili sayfaları ziyaret edebilirsiniz. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Reklam Ve Tanıtımlarda Kullanılan Totem Çeşitleri

Reklamların daha etkili olması, ürün ve hizmet tanıtımının daha hızlı ve akılda kalıcı olması için geliştirilen totem ekranlar hareketli bir yapıya sahiptirler. En çok dış mekan totemler kullanılsa da iç mekanlara özel üretilen totemler de bulunmaktadır. İç mekan totemler alışveriş merkezlerinde, havaalanlarında, mağaza içlerinde kullanılmakta olup dış mekan totemlerin kullanım alanı daha geniştir. Tüm cadde, sokak, okul, hastane, park vb. alanlarda dış mekan totemlere rastlamak mümkündür. Ürün ve hizmet sektöründe yer alan tüm firmaların totemler aracılığı ile yapılan reklamlara ihtiyacı vardır. Bu durum totemlerin etkin bir reklam aracı olarak ilgi görmesine neden olmakta. Sadece tüketim sektöründe değil kamu kurum ve kuruluşları ile ilgili bilgilendirmelerin halkın büyük bir kısmına ulaşmasını sağlamak amacıyla da dış mekan totemlerden yararlanılır. Özellikle belediyeler çalışmalarını, hizmetlerini, duyurularını totemler aracılığı ile yapmakta.

İç Ve Dış Mekan Totemlerin Özellikleri


İç ve dış mekanlarda kullanılan totemler ayaklı olabilecekleri gibi sabit de olabilir. Dikey ya da yatay olarak konumlanabilir. Sistem tek merkezden yönetilerek tüm totemlerde aynı içeriğin yayınlanması sağlanabilir. Yüksek çözünürlük özelliği ile görüntünün yüksek kaliteli ile hedef kitleye ulaşmasını sağlar. Görüntü süresi ihtiyaca uygun şekilde ayarlanabilir. Çift taraflı kullanılabilir. Birden fazla reklam, tanıtım ve bilgilendirme içeriğini arka arkaya yayınlama özelliğine sahiptir.