1 Ayda Saç Nasıl Uzar

1 Ayda Saç Nasıl Uzar

Saçları hızlı ve sağlıklı uzatmanın birçok yolu vardır. Eğer saçlarınız yıpranmış, eski sağlığını yitirmiş ve uzaması yavaşlamış ise öncelikle şampuan seçiminizden başlayabilirsiniz. Bu süreçte kesinlikle ve kesinlikle sülfat içermeyen şampuanlar kullanmalısınız. Bu konuda bitkisel içerikli şampuanlar yardımınıza koşacaktır. Banyodan çıktıktan sonra saçınızı ağırlaştırmayacak fakat taramanıza yardımcı olacak bir serum kullanılmalıdır. Bu dönemde saçlarınızı havluyla değil penye bir tişört ile kurulayabilirsiniz. Çünkü havluyla kurulamak saçın elektriklenmesine ve kurumasına yol açabilir. Saçın kırıklarını aldırmak da uzaması için önemli bir aşamadır. Bu birçok kadın için bilinen bir yöntemdir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Saçların Uzamasına Yardımcı Vitaminler ve Yöntemler

Saçların sağlıklı ve hızlı uzamamasının sebepleri olarak stres, beslenme eksikliği, menopoz, doğum yapmak, kafa derisi enfeksiyonları, aşırı saç bakımı sayılabilir. Saçların uzamamasının bir diğer sebebi de vitamin eksikliğidir. Sağlıklı saçlar için alınması gereken vitaminler şunlardır: A vitamini, Biyotin veya B7 vitamini, B12, E vitamini, folik asit. Saçlarınız ve tırnaklarınız uzamıyor ise sabah ve akşam birer tatlı kaşığı olmak üzere keçiboynuzu pekmezi tüketebilirsiniz. Bir ay boyunca tüketildiğinde etkisini gösterecektir. Lavanta çiçeği de saç ve tırnak uzatmak için oldukça faydalıdır. Bir tatlı kaşığı lavantayı bir bardak sıcak suda demleyip akşamları yatmadan önce tüketebilirsiniz. Bol su içmek de saç sağlığı için önemlidir. Dengeli beslenmeye ve bol su tüketmeye dikkat etmek gerekir.

Saç Uzatan Kür Tarifleri


Uygun bir kaseye bir kaşık Hindistan cevizi yağı konulur ve üzerine beş damla nane yağı damlatılır. Nane yağı kan dolaşımını hızlandırdığı için saç deriniz için oldukça faydalı olacaktır. Bu karışım özellikle saç diplerinize masaj yaparak uyguladıktan sonra 10 - 15 dakika bekletilir, daha sonra durulanır. Bu kürü haftada en az üç kere uygulayabilirsiniz. Yumurta, protein bakımından oldukça zengin bir besindir. Saç sağlığınız için dışarıdan alacağınız protein de çok etkili olacaktır. Yumurta maskesi tarifi: Bir yumurta beyazı, Bir yemek kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı bal güzelce karıştırılır. Bu karışım saça uygulanıp 15 dakika bekletilir ve daha sonra durulanır. Daha iyi sonuç almak için bu maskeyi haftada en az bir kere uygulayabilirsiniz.