Macbook Sıvı Temasının Zararları

Macbook Sıvı Temasının Zararları

Macbook bilgisayarınızın üzerine sıvı bir şeyler döküldüğünde eğer hızlı bir şekilde müdahale edilmezse cihazınız kapanarak hasar görebilir. Ana kart üzerinde oksitlenme olabilir ya da diğer ürünler üzerinde çürüme yaparak geri dönüşümü olmayan sorunlar ortaya çıkabilir. Onarımı gittikçe zor olan bu cihazların yeniden kullanılabilir hale getirilmesi hem meşakkatli hem de pahalı bir işlemdir. Çay, kahve, kola gibi şekerli ya da yapışkan sıvılar klavye üzerine dökülürse tuşların arasında sıvı girdiği için tuşlara basma zorluğu oluşur. En zorlu problemleri çok kısa sürede çözerek müşteri memnuniyeti sağlayan internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar ile Macbook sıvı teması ile ortaya çıkan zararların üstesinden kolayca gelebilirsiniz.

Macbook Sıvı Temasında İlk Ne Yapılır?

Bilgisayarınızı kullanırken üzerine herhangi bir sıvı dökülmesi halinde ilk yapılacak şeylerden biri fişinin çekilerek kapatılmasıdır. Ardından klavye tuşları arasından içeri sıvı girmesini önlemek için cihazı ters çevirip kurulayın. Uzun süre ana kartın sıvı ile temas etmesi sonucunda ciddi sorunlar ortaya çıkar. Uzman çalışanlar ile sizlere yardımcı olan internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar ile ortaya çıkan sorunlardan kurtularak cihazınızın eskisi gibi çalışmasını sağlayabilirsiniz. Macbook sıvı teması ile ortaya çıkan oksitlenme durumuna göre eğer ana kart zarar gördüyse ana kart onarımı ya da değişimi yapılır.

Cihazınızı Yeniden Kullanılabilir Hale Getirmek İçin Ne Yapılmalı?

Üzerine sıvı dökülen cihazınızı yeniden kullanılabilir hale getirebilmek için hemen uzman bir teknik servisten yardım almalısınız. Ana kart, klavye ya da ekran değişimi yapılarak cihazınızın eskisi gibi aynı performansta çalışır hale gelmesi sağlanır. Oldukça maliyetli olan bu işlem ile veriler silinmeden korunabilir. Birçok firmanın geri dönüştürülemez dediği cihazları bile kullanılabilir hale getiren internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar sayesinde cihazınız ilk günkü gibi hızlı ve sorunsuz şekilde çalışmaya devam eder.